CK Rekrea Slovensko Tuzemská dovolená Štúrovo Podhájska Velký Meder Bešeňová Senec Patince Termální koupaliště

Vitální svět

Vitální svět nabízí návštěvníkům wellness centra komplex relaxačních procedur pro zrelaxování těla i duše a načerpání nové pozitivní energie.

Vitální svět, foto:tkpodhajska.sk

Vitální svět

Vodní peklo, foto:tkpodhajska.sk

Vodní peklo

Finská sauna, foto:tkpodhajska.sk

Finská sauna

 • Finská sauna - teplota do 100°C, působení sauny na lidský organismus má mnohostranné účinky. Saunování je výborné jako prevence proti různým chorobám a zároveň zvyšuje odolnost organismu. Pocením se z těla vyplavují všechny towiny a následné ochazování zvyšuje otužování organismu. Poskytuje uvolnění svalstva pohybového aparátu a následnou celkovou relaxaci.
 • Biosauna - teplota do 70°C, poskytuje regeneraci a relaxaci, posílení imunitního systému. Bio sauna působí jako prevence proti chorobám ze stresu jako vysoký či nízký krevní tlak, chronická vyčerpanost. Zároveň stabilizuj krevní oběh, vyplavuje z těla hluboko uložené nečistoty a zlepšuje elasticitu pleti.
 • Solná inhalace - parní sauna, která blahodárně působí na celkové prokrvení pokožky. Zabezpečuje přirozené vyhlazení pokožky napomáhá při onemocnění horních dýchacích cest a zabezpečuje detoxikaci organismu
 • Bylinková inhalace - parní sauna je vhodná pro uvolnění a odstranění škodlivých látek z organismu, slouží k pročištění dýchacích cest a uvolnění celého oprganismu. Vlhký vzduch příznivě působí na pokožku, která se silně prokrvuje a intenzivně čistí. Příjemná vůně léčivých bylinek jsou balzámem na všechny smysly, mají uklidňující účinky a působí proti tělesné únavě.
 • Ochlazovací koupel - teplota vody do 15°C, slouží k ochlazení po použití saun. Kombinace pobytu v saunách s ochlazováním v bazénu se studenou vodou prospěsně působí na prokrvení těla a pomáhá otužování organismu
 • Vodní peklo - teplota vody do 38°C, bazén s vodními atrakcemi jako vodní hřib, masážní trysky, situovaný v tzv. jeskyni v kombinaci se světelnou terapií nabízí příjemný prostor k relaxaci.
 • Mořská koupel - sprcha s termální vodou, má mimořádně příznivý léčivý vliv na imunitní systém, pomáhá předcházet onemocnění jako chřipka, rýma. Čistí nosní dutiny, dobře ovlivňuje při léčbě zápalu plic, pomáhá zlepšovat zrak. Je vhodná při kožních onemocněních, zejména lupénce, atopickém ekzému a jiných. Významně zlepšuje zdravotní stav lidí s alergií.
 • Tropický tunel - ve stěnách tunelu s délkou 5 m jsou masážní vodní trysky a sprchy, které simulují tropický déšť, jemný déšť i mlhu. V kombinaci se světelnými efektyposkytuje pobyt v tropickém tunelu uvolnění a relaxaci. Procedura masíruje a prokrvuje pokožku, stimuluje krevní oběh, poskytuje regeneraci organismu a odbourává toxické látky z tkání.
 • Tepidárium - poskytuje návštěvníkům možnost odpočinku mezi saunováním a po jeho skončení. K dispozici jsou tři tvarovaná příjemně vyhřátá lehátka sloužící k mírnému a šetrnému prohřátí celého těla a čtyři lehátka v oddychové místnosti s pitnou fontánkou. Příjemná relexační atmosféra je umocněná světelnou terapií a oddychovou hudbou.
 • Ledopád - nabízí ochlazení krystaly ledu po saunování. Prudkým ochlazením organismu dochází k posilňování imunitního systému a zvýšení tvorby krvinek.
 • Vědro odvahy - tato procedura je klíčem k trvalému zdraví a vitalitě organismu. Prudkým ochlazením dochází k stimulaci imunitního sytému a zvýšení počtu tvorby červených a bílých krvinek.