CK Rekrea Slovensko Tuzemská dovolená Štúrovo Podhájska Velký Meder Bešeňová Senec Patince Termální koupaliště

Termální lázně Podhájska

Termály Podhájska — vyhledávaný areál, otevřený celoročně. Rozprostírá se na ploše 12 ha. Jeho voda je světovým unikátem s blahodárnými účinky na celý organismus, srovnatelná s vodou Mrtvého moře.

Voda v Podhájské léčí obtíže dýchacích cest, pohybového ústrojí a kůže

Konkrétně: termální voda léčivě působí na lidi, kteří trpí průduškovými chorobami a chorobami dýchacích cest. Napomáhá léčbě dny, stimuluje štítnou žlázu, působí na doléčení zlomenin, zmírňuje bolestivé stavy způsobené revmatismem, cévními a kloubními onemocněními, či přetrvávajícími bolestmi zad, ale poskytuje také úlevu unaveným a pracovně vyčerpaným lidem.

Bohatá koncentrace síranů, kyseliny křemičité a borité výrazně napomáhá a léčí ekzémová onemocnění, včetně lupénky. Do Podhájské se jezdí léčit děti s astmatem, účinky této termální vody zde k regeneraci využívá také celá řada sportovců a sportovních klubů různých odvětví.

Neustále vzrůstající počet návštěvníků nejlépe vypovídá o jejich spokojenosti.

Bazény v Podhájské jsou otevřené večer…
Bazény v Podhájské jsou otevřené večer… (foto: www.obecpodhajska.sk) 

…i v zimě
…i v zimě (foto: www.obecpodhajska.sk) 

V areálu koupaliště, které bylo v roce 2004 kompletně zrekonstruováno najdeme celkem 10 bazénů s geotermální i užitkovou vodou. Během letní sezóny je v provozu všech 10 bazénů, najdeme zde 4 bazény s termální vodou – sedací bazén, dětský bazén, přední rekreační bazén a oddychový bazén. Dalších 6 bazénů je napuštěno užitkovou vodou – ochlazovací bazén, relaxační bazén, dětský bazén, plavecký a neplavecký bazén a dojezdový bazén s vodním tobogánem.

Během zimní sezony jsou v provozu pouze 3 bazény – sedací bazén s termální vodou, dětský bazén s termální vodou a ochlazovací bazén s užitkovou vodou

Součástí koupaliště jsou stánky s občerstvením, venkovní restaurace a cukrárny a také travnaté terasy, připomínající spíše botanickou zahradu, vhodné pro odpočinek v soukromí. Pro děti je určeno hřiště s různými prolézačkami a trampolínou.

Součástí koupaliště jsou stánky s občerstvením, venkovní restaurace a cukrárny a také travnaté terasy, připomínající spíše botanickou zahradu, vhodné pro odpočinek v soukromí. Pro děti je určeno hřiště s různými prolézačkami a trampolínou.

Jeden z rekreačních bazénu v Podhájské
Jeden z rekreačních bazénu v Podhájské (foto: www.obecpodhajska.sk) 

Upozornění
Od 08.04. – 28.04.2024 (včetně) bude probíhat odstávka celého areálu z důvodu technické údržby před začátkem letní sezóny. Děkujeme za pochopení.


Voda z Podhájské

Složení zdejší vody je unikátní. S nadsázkou by se dalo říci, že Slovensko má moře. Zdejší voda se svým složením velmi podobá Mrtvému moři. Její zdroj pochází ještě z třetihorního zřídla. Blahodárné a léčebné účinky termálů Podhájská jsou pozorovány zejména u následujících obtíží:

  • nemoci dýchacích cest, průdušky, astma
  • kožní onemocnění, lupénka a ekzémy (účinek síranů)
  • revmatizmus, bolesti kloubů; stabilizu je artrózu, artritidu, osteoporózu, dnu (lithium); pomáhá doléčení zlomenin (fosforečnany a vápník)
  • bolesti zad/páteře (bromidy tišící bolest)
  • štítná žláza (jodidy)
  • cévní onemocnění
  • kosmetické a dermatologické účinky (kyselina křemičitá a boritá)

Od roku 1973 je voda čerpána z geotermálního pramene silně mineralizované vody, a to z hloubky 1 900 m.

Certifikáty kvality

Podhájska je certifikována, že řídí kvalitu podle normy ISO 9001:2000 a enviromentální dopady podle normy ISO 14 001:2005.

Složení vody

Kationty: 6690,1 mg/l — (Lítium 4,0; Sodík 5540,0; Draslík 525,0; Amonium 1,62; Horčík 113,9; Vápník 499,3; Železo 6,3; Mangán 0,14; Hliník 0,03)

Anionty: 11024,05 mg/l (Fluór 4,0; Chloridy 8914,4; Bromidy 50,2; Jodidy 3,61; Dusičnany stopy; Sírany 840,2; Bikarbonáty 1211,3; Fosforečnany 0,34)

Jiné: Kyselina kremičitá 84,5 mg/l; Kyselina boritá 92,5; Sírovodík neg.

Tři důvody pro Podhájskou

1) Nejlevnější z velkých slovenských termálů — ceny vstupu mimo sezónu již od 2,50 € (60 Kč) za hod.
2) Unikátní voda, která léčí celý organismus. Srovnatelná jen s Mrtvým mořem.
3) Se širokou nabídkou prověřeného a levného ubytování od DCK Rekrea Ostrava.